22 05 2024

Kamuoyuna ve Basına Saygıyla Duyurulur.

Kamuoyuna ve Basına Saygıyla Duyurulur.

Belli bir sistemi ve hedefi olduğunu iddia edilemeyecek duruma gelmiş olan Milli Eğitim sistemimiz, artık ülkemizin geleceğini tehdit edecek bir sorun seviyesine gelmiştir. Mevcut uygulamada fırsat eşitliği yoktur, yaygın okulların eğitim kalitesi düşüktür.  Ulusal ve uluslararası sınavların sonuçları sorumluların yüzünü kızartacak derecede kötüdür.
Büyük bir propaganda dalgasıyla tanıtılan “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli “nin son 20 yılda yapılan reformlardan farkı yoktur. Çünkü bu reformları hazırlayanların sözleri ile uygulamaları bir değildir. Zihinlerinin gerisindeki nefretle insanları tek tip bir kalıba sokabileceklerini, ideolojik atamalarla yetkin bir yönetim sağlayabileceklerini zannemektedirler. Eğitim problemini çözmenin tek yolu bilime dayalı, açık düşünceli, tam fırsat eşitliği sağlayan, liyakatli yöneticilerin görev yaptığı bir eğitim sistemidir. Bilime aykırı bu sistemi tabi ki zorla uygulamaya iktidarın gücü yeter. Ama bu zorlama ülkemizi karanlık ülkelere biraz daha yaklaştırmaktan, başarılı gençlerin bilime ve insana değer veren ülkelere göç etmesini teşvik etmekten başka işe yaramaz.

Denizli Tabip Odası

Not: Bu bağlamda bilime inanan herkesi 22 Mayıs 2024 Çarşamba saat 18:30 Denizli Laiklik Platformunun organize ettiği Denizli Valiliği önünden başlayan yürüyüşe katılmaya davet ediyoruz.